Загрузка. Пожалуйста, подождите...
Главная страницаГосподарка → Тернополяни в прокуратурі відстоюють своє право на земельний пай

Тернополяни в прокуратурі відстоюють своє право на земельний пай

07.02.2017, 21:30
Понад 20-ть років працівники радгоспу "Тернопільський" відстоюють своє право на земельний пай. Радгоспівці кажуть, що у 1994 році їх було 459 чоловік, однак сьогодні залишилося 250. Для того аби відстояти свої права люди зранку 7 лютого прийшли у прокуратуру області аби поспілкуватися з прокурором області В‘ячеславом Перчем.
На прийом до пана Перча радгоспівці одразу ж не потрапили. Більше того, аби втихомирити деяких запальних активістів у прокуратуру приїхали представники поліції та державної служби охорони.
Зрештою прокурор погодився зустрітися лише з окремими представниками. Загалом, колишні працівника радгоспу кажуть, що вони офіційно повинні б мати по 3,5 га землі, але згідні на менше.
- Чим ми гірші за інших громадян України, які ще у 1994 році законно одержали свої земельні паї? Хто нам компенсує тих втрачених 20 років? - каже Ореста Ландяк, яка відпрацювала у радгоспі “Тернопільський” майже 40 років. – Економічний університет нам пообіцяв дати по 2,2 га землі для введення особистого господарства, і по 10 сотих для ведення дачного господарства. Сьогодні багато радгоспівців вже повмирали так і не дочекавшись справедливості. Більше того, багато людей вже немічні і мають понад 80 років. Люди все життя пропрацювали у цьому радгоспі, однак жодного метра паю так і не отримали.
Зустріч з прем'єром нічого не дала
Радгосп "Тернопільський", який володів 1419 гектарами під містом, замість розпаювати між працівниками і створити землі резерву, перетворили на науково-дослідне виробниче господарство "Наука" економічного університету (далі ТНЕУ). Цим порушили права людей, бо ж за законом таке розпаювання необхідне. Декілька років сотні колишніх радгоспівців оббивають пороги та добиваються відновлення своїх прав.
Наполегливість людей таки принесла свої плоди. У 2007 році, було рішення спеціальної контрольної комісії з приватизації при Верховній Раді України зобов'язати Кабмін розглянути дану ситуацію що склалася навколо колишнього тернопільского радгоспу. Більше того, ініціативна група представників радгоспівців їздила у Кабмін, де зустрічалася з тодішнім прем'єр-міністром України Юлією Тимешонко. Однак, тернополяни кажуть, що результату жодного.
Від оренди землі - ані копійочки
Один з ініціативної групи з відновлення приватизації радгоспу “Тернопільський” Володимир Дворецький розповідає, що ще у 1994 році розпочалася приватизація майна радгоспу. На той час, потенційних пайовиків було 459 чоловік, однак на сьогодні їх залишилося всього 250.
- Процес приватизації розпочалася в травні, однак з незрозумілих причин у листопаді процес був зупинений, - наголошує пан Володимир. - Ми одразу ж звернулася у відповідні органи за роз'ясненнями і у фонді державного майна нас повідомили, що тодішній очільник області з певних причин не підписує документи по приватизації. Ми у 2007 році мали можливість спілкуватися з премєр-міністром України Юлією Тимошенко, однак безрезультатно.
Як каже чоловік, ситуація після перемовин з керівником уряду дещо притихла. Однак, у 2013 році науково-дослідне виробниче господарство "Наука" ТНЕУ почали здавати нашу землю в оренду.
- Коли на нашій землі почали працювати орендарі, люди піднялися і продовжили добиватися процесу відновлення приватизації. Оскільки, жодної копійки від оренди землі ми не отримуємо, - розповідає чоловік. Загалом, колишній радгосп має 1419 га землі, з яких - 84 га ми згідні віддати атовцям, 40 га на цвинтар, 588 нам і ще 500 га залишити університету.
Триває досудове розслідування
Прокоментував ситуацію прокурор відділу прокуратури Тернопільської області Пащенко Віталій.
- У обласну прокуратуру звернулися працівникик колишнього радгоспу “Тернопіський”, оскільки на їхню думку незаконно було зупинено приватизацію даного радгоспу, - коментує Пащенко Віталій. - На даний час ми проводимо досудове розслідування, вживаємо усіх необхідних заходів з метою встановлення об’єктивної істини.
Прокурор додає, що дане провадження зареєстроване близько року тому. Досудове розслідування триває так довго, тому що необхідно провести великий обсяг слідчих дій.

"0352.com.ua"


 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
 
338